LAPIERRE Xelius DRS 6.0 AXS Gravity Grey
Poslední generace silničního kola Xelius DRS spojuje zkušenosti z vývoje předchozích tří generací s nejmodernějšími technologiemi, vylepšenou aerodynamikou a aktuálními trendy v cyklistice.
Uvolněte čistou radost z jízdy po otevřené silnici s čtvrtou generací vlajkového silničního kola LAPIERRE, který je pečlivě vyvinutý pro rychlost a výkon. Vylepšený aerodynamický design řeže vzduch jako nikdy předtím, a každé šlápnutí vás žene rychleji a hladčeji vpřed. Toto kolo není jen vyrobeno pro jízdu; je to oslava vášně a neúnavného hledání dokonalosti už více jak 75 let trvání značky LAPIERRE a každá další jízda s ním je šancí cítit se naživu a svobodně.
Aerodynamika
Silniční kola z kategorie AERO se stále více stávají univerzálním nástrojem a postupně vytlačují PERFORMANCE kola. A i nový XELIUS DRS sjednocuje a nahrazuje v kolekci LAPIERRE tyto dva segmenty. Data jasně ukazují, že odpor vzduchu je klíčový, a právě tato úspora napomáhá jezdci se zlepšovat a šetřit cenné sekundy, které rozhodují závody.
Aerodynamika rámu hraje klíčovou roli a stojí za ní zevrubné testování v aerodynamickém tunelu a v počítačových simulacích. Díky tomu se podařilo snížit odpor vzduchu samotného rámu o 16 % ve srovnání s předešlou generaci Xelius SL a tato nezanedbatelná výhoda přináší jezdci úsporu 15,8 W při rychlosti 50 km/h.
Karbonový rám
3D Tubular™ To je unikátní a logické napojení sedlových vzpěr na horní rámovou trubku daleko před sedlovkou. Ponechává sedlovou trubku po celé své délce volnou a schopnou lépe tlumit vibrace a dodávat jezdci potřebný komfort.
V nabídce jsou dva druhy rámu, které se neliší tvarem ale pouze volbou karbonových vláken a množstvím pryskyřice. Elitní rám s označením UD SLI TEAM LIGHT s hmotností 790 g (velikost M před lakováním) lze zakoupit jako samostatnou rámovou sadu. Hmotnost standartního rámu je 908 g.
Geometrie
Nejvýraznějšími změnami v geometrii je o 0,5° kolmější sedlovka (74°). Kratší hlavová trubka s nižším odporem vzduchu a delší Reach pro více sportovní posed zaměřený na výkon. Do nabídky také přibyla velikost XXL pro jezdce nad 195 cm.
Cockpit a komponenty
Vybírat lze z celkem 8 úrovní osazení a z celkem 13 barevných provedeních a každý model je nabízen ve velikostech XS – XXL. V nabídce lze najít modely s komponenty Shimano i Sram. Nejvyšší modely s označením 8.0 – 10.0 dostali do výbavy karbonové kola DT SWISS a zbrusu nové LAPIERRE combo (325 g). Součástí všech modelů je karbonová aero sedlovka s nulovým offsetem. Top modely s označením 10.0 disponují wattmetrem v klikách.
Nový Xelius DRS představuje technologický vrchol i esenci vášně značky LAPIERRE – kolo, které spojuje rychlost, preciznost a komfort v dokonale vyváženém celku. Je navržen pro jezdce, kteří chtějí ze sebe i svého stroje dostat maximum při každé jízdě.
| Název | Xelius 6.0 AXS |
|---|---|
| Rám | carbon, Non Boost 100/142, disc brake Flat Mount |
| Vidlice | Lapierre Xelius DRS Carbon Fork, carbon steerer tube 1 1/8" - 1 1/2" tapered, 12 x 100mm thru-axle |
| Přehazovačka | Sram Rival ETAP AXS 12s |
| Přesmykač | Sram Rival ETAP AXS Brazed-On |
| Řazení | Sram Rival ETAP AXS |
| Brzdy | Sram Rival, 160mm / Sram Rival, 140mm |
| Kliky | Sram Rival 48-35T |
| Kazeta | Sram XG 1250 D1 12s, 10-36 teeth |
| Říditka | Lapierre Carbon Aero Drop 130mm, Reach 70mm, 5° flare |
| Představec | Lapierre Alloy -10° |
| Zapletená kola | DT Swiss E1800 Spline 30mm |
| Pláště | Schwalbe ONE Performance, 28-622 |
| Sedlo | Prologo Dimension |
| Sedlovka | Lapierre Xelius DRS Carbon 0mm offset |
| Počet rychlostí | 2x12 |
| Velikost kol | 28 |
| Hmotnost |
Tabulka velikostí Xelius
| XS | 150-162cm |
| S | 160-172cm |
| M | 170-182cm |
| L | 180-190cm |
| XL | 188-196cm |
| XXL | 192-200cm |
V případě zájmu Vám kolo individuálně upravíme, stačí zaslat požadované změny a obratem Vám zašleme kalkulaci.
| Modelový rok: | 2026 |
| Řazení: | 2x12 |
| Zdvih vidlice: | Pevná - 0 mm |
| Průměr kol: | 28 " |
| BARVA: | Šedá |








































