LAPIERRE Spicy CF 8.9 Glowing Green Glossy
LAPIERRE Spicy CF je enduro kolo, které díky nastavitelné kinematice High Pivot a Low Pivot a volbě 29" nebo Mullet kol nabízí maximální výkon jak na závodech, tak v bike parku.
Nová Spicy CF lze shrnout následovně:
• 1 rám - 2 použití: Enduro závody nebo Bike Park
• 2 kinematiky: High Pivot (HP) nebo Low Pivot (LP)
• 4 konfigurace: HP nebo LP, 29’’ nebo Mullet
Proč dvě různé polohy zadní stavby?
Poloha upevnění zadní stavby ovlivňuje kinematiku a trajektorii zadního kola při kompresi. Při stejném nárazu se zadní kolo v poloze High Pivot pohybuje dozadu, takže do překážky ’narazí’ méně. Pomocná řetězová kladka je pak nutná k omezení zpětného rázu do pedálů – tzv. kickback.
V poloze Low Pivot se zadní trojúhelníková část pohybuje méně dozadu. Umožňuje jezdci vrátit se k obvyklejší konfiguraci, bez kladky a s větší účinností šlapání.
Následování evoluce
Enduro závody jsou čím dál náročnější a Lapierre enduro jezdci z týmu Lapierre Zipp Collective pomáhali s vývojem nového rámu. Enduro etapy se skládají z náročných sjezdových části a také z částí se zaměřením na šlapání, ale očekávání jezdců jsou stejná: být v souladu se svým kolem 1:1 ve všech situacích, podávat dobré výkony a užívat si jízdu.
Poloha HIGH PIVOT
Zlepšená stabilita. Odpružení orientované na sjezd. Optimalizováno pro Enduro závody s větším podílem sjezdových částí
Vliv na odpružení
VYSOKÁ HODNOTA ANTISQUAT - Minimalizuje pokles odpružení při zrychlení
VYSOKÁ HODNOTA ANTIRISE - Poskytuje větší stabilitu při brzdění
Poloha LOW PIVOT
Zlepšená dynamika. Univerzální odpružení. Optimalizováno pro Enduro závody s větším podílem šlapání
Vliv na odpružení
NÍZKÁ HODNOTA ANTISQUATU - Větší efektivita šlapání
NÍZKÁ HODNOTA ANTIRISE - Odpružení, které volně funguje při brzdění a je pohodlnější při brzdění
Geometrie
Geometrie nového Spicy CF se oproti předchozí generaci výrazně vyvinula, zejména ve čtyřech klíčových oblastech:
- ÚHEL SEDLOVÉ TRUBKY – Stejně jako u všech posledních modelů byl úhel sedla narovnán na 78°, což přináší těžiště jezdce dopředu a zlepšuje polohu pro šlapání do kopce.
- REACH – Obvyklým důsledkem strmějšího úhlu sedla je kratší horní trubka, která je částečně kompenzována delším dosahem, aby se udržela hmotnost na přední části kola a zachovalo se dobré rozložení hmotnosti. To je také výhodné pro stabilitu a snadnost použití při vysokých rychlostech.
- ÚHEL HLAVOVÉ TRUBKY – Úhel hlavové trubky sleduje vývoj zdvihu předního kola (+10 mm) s otevřenějším úhlem, který se přizpůsobuje 180 mm vidlice. Tento požadavek přišel také od jezdců týmu Lapierre Zipp Collective, kteří hledali větší stabilitu a přesnost pro rychlé zatáčky a sjezdy.
- VÝŠKA BB (STŘEDU) – cílem bylo najít správnou rovnováhu mezi co nejnižší světlou výškou pro čistý výkon a potřebou enduro horského kola vyhnout se kontaktu se zemí při každém restartu, v závislosti na drsnosti terénu. Nakonec je jen 3 mm vyšší, ale kompenzuje extra zdvih.
Pocit lehkosti není jen otázkou hmotnosti, ale je z velké části diktován uspořádáním karbonových vláken a konceptem Gravity Logic Project. Tlumič je nyní umístěný ještě níže a uprostřed kola, zvyšuje pocit neutrality a rovnováhy, zejména při skocích. Integrovaná schránka na nářadí (s ochranným krytem) ve spodní části dolní rámové trubky posiluje GLP filozofii s nízkým těžištěm.
Skákejte vysoko a buďte volní
Od roku 2007, kdy byl uveden první model Spicy, je cílem společnosti Lapierre vytvořit kolo určené pro enduro a závody. Horské kolo, které je rychlé, živé, přesné a rezolutní při sjezdech, ale zároveň je ve shodě s filozofií společnosti Lapierre: Jezdit dobře, aby bylo možné dosáhnout dalšího sjezdu co nejrychleji a nejsnadněji.
| Název | LAPIERRE Spicy CF 8.9 |
|---|---|
| Rám | carbon, Boost 110/148, disc brake Post Mount, Travel: 172mm |
| Vidlice | FOX 38 Float Factory, air, Travel: 180mm, aluminum shaft 1 1/8" - 1 1/2" tapered, 15 x 110mm thru-axle Boost |
| Tlumič | |
| Přehazovačka | Shimano Deore XT Di2 M8250, 12-speed |
| Řazení | Shimano Deore XT Di2 M8250 Shift Switch, Twist shifter |
| Brzdy | Shimano Deore XT M8220 |
| Kliky | Shimano Deore XT M8200, aluminium, 32 teeth |
| Kazeta | Shimano Deore XT M8200, 10-52 teeth |
| Řetěz | Shimano XT M8100 |
| Říditka | XLC HB-M34 800mm |
| Představec | XLC ST-M50, A-head |
| Zapletená kola | DT Swiss EX1700 Spline |
| Pláště | Continental Kryptoptal F, 60-622 / Continental Kryptotal R, 60-584 |
| Sedlo | Prologo Proxim Nembo |
| Sedlovka | |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Velikost kol | 29/27,5+ |
| Hmotnost |
Tabulka velikostí Spicy CF
| XS | 152-164cm |
| S | 163-172cm |
| M | 170-182cm |
| L | 180-190cm |
| XL | 188-198cm |
V případě zájmu Vám kolo individuálně upravíme, stačí zaslat požadované změny a obratem Vám zašleme kalkulaci.
| Modelový rok: | 2026 |
| Řazení: | 1x12 |
| Zdvih vidlice: | 180 mm |
| Zdvih tlumiče: | 180 mm |
| Průměr kol: | Mullet 29/27.5+ " |
| BARVA: | Zelená |








































