LAPIERRE Pulsium 6.0 AXS Graphite Grey Glossy
Čtvrtá generace Endurance kola PULSIUM od francouzských LAPIERRE dostala do vínku lepší aerodynamiku, sportovnější posed a více vertikálního komfortu.
Nový Lapierre Pulsium vytváří, přizpůsobuje se a dokonale zapadá do všech aspektů vašeho sportovního života. Tento Endurace (vytrvalostní) stroj, je právem označovaný jako nejvšestrannější stroj z Lapierre kolekce, kombinuje DNA 3 v 1 s geometrií inspirovanou dlouhými vzdálenostmi.
Dojíždění na kole, bikepacking, závody na ultra-vzdálenosti nebo cross-trénink špičkových sportovců, kteří chtějí udržet trénink pestrý a zajímavý! - Pro jeho geometrii a všestranné schopnosti není nic nemožné – umožňuje jízdu kdekoli (štěrk, dlážděné silnice nebo dobře udržované stezky). Pulsium nabízí jemnost a charakter zaměřený na vzdálenosti: vše v jeho DNA směřuje k touze po dálce, počínaje jeho několika úchyty pro nosiče a blatníky až po prostor na 38mm pláště.
Všestranná kategorie Endurance
Endurance kolo, jakým je Pulsium, oproti silničkám z kategorie Performance nebo Aero může výrazně zlepšit komfort a všestrannost. Endurance kola jsou navržena s uvolněnější geometrií, která při dlouhých jízdách snižuje napětí v zádech a krku. Propracované kladení uhlíkových vláken pří výrobě rámu Pulsia propůjčuje kolu měkčí vertikální projev. V kombinaci s širšími plášti vyhladí nerovnosti silnice a poskytuje pohodlnou jízdu, aniž by obětovalo efektivitu. Pulsium je kolo, které vybízí k tomu, abyste se s jistotou vydávali na delší a malebnější trasy, bez nepohodlí, které mohou přinést kola zaměřená čistě na výkon a je ideální volbou pro jezdce, kteří oceňují dobrodružství i vytrvalost.
Karbonový rám
3D Tubular™ To je unikátní a logické napojení sedlových vzpěr na horní rámovou trubku daleko před sedlovkou. Tento technický prvek ponechává sedlovou trubku po celé své délce volnou a schopnou lépe tlumit vibrace a dodávat jezdci potřebný komfort. Na ten jsou zaměřeny i samotné sedlové vzpěry, které poskytují vertikální flexibilitu a zlepšenou absorpci vibrací díky svému eliptickému tvaru a nenápadnému dvojitému zlomu ve tvaru písmene S v horní části.
Je až neuvěřitelné, jak dlouhou cestu ušel vývoj silničních rámů za posledních 15 let. Kabeláž je kompletně skrytá nebo úplně nahrazená bezdrátovým spojením. Vysoké karbonové ráfky, karbonové aero komponenty a rámy důkladně vyvíjené a testované v aerodynamických tunelech. To vše platí i pro už čtvrtou generaci Lapierre Pulsium. Elegantní a rychlý rám v unikátním designovém jazyce francouzských silničních magiků LAPIERRE uceluje kolekci pro rok 2026.
Komponenty
Nejvyšší model Pulsium 8.0 má ve výbavě DT Swiss karbonové ráfky a karbonová řídítka s představcem ze slitiny. Na pomyslném opačném konci nabídky je Pulsium 4.0, které je na mechanické, ale dokonale spolehlivé sadě Shimano Cues s 2x10 převody.
- Kompatibilní s až 38mm plášti
- Kompatibilní s blatníky a brašnami
- SRAM UDH patka
- Nová velikost XXL pro jezdce nad 195 cm
- Hmotnost rámu: 992 g (velikost M před lakováním)
| Název | Pulsium 6.0 AXS |
|---|---|
| Rám | carbon, Non Boost 100/142, disc brake Flat Mount |
| Vidlice | Lapierre Pulsium CF Fork, carbon steerer tube 1 1/8" - 1 1/2" tapered, 12 x 100mm thru-axle |
| Přehazovačka | Sram Rival ETAP AXS 12s |
| Přesmykač | Sram Rival ETAP AXS Brazed-On |
| Řazení | Sram Rival ETAP AXS |
| Brzdy | Sram Rival, 160mm / Sram Rival, 140mm |
| Kliky | Sram Rival 46-33T |
| Kazeta | Sram XG 1250 D1 12s, 10-36 teeth |
| Říditka | Lapierre Alloy bar Drop 120mm, Reach 70mm, 10° flare |
| Představec | Lapierre Alloy -10° |
| Zapletená kola | DT Swiss E1800 Spline 30mm |
| Pláště | Schwalbe One Perf, Raceguard, Microskin, TLE, 32-622 |
| Sedlo | Prologo Akero |
| Sedlovka | Lapierre, Non Suspension, SP20T.1, Dia. 27.2 mm, L: 350 mm |
| Počet rychlostí | 2x12 |
| Velikost kol | 28 |
| Hmotnost |
Tabulka velikostí Pulsium
| XS | 150-162cm |
| S | 160-172cm |
| M | 170-182cm |
| L | 180-190cm |
| XL | 188-196cm |
| XXL | 192-200cm |
V případě zájmu Vám kolo individuálně upravíme, stačí zaslat požadované změny a obratem Vám zašleme kalkulaci.
| Modelový rok: | 2026 |
| Řazení: | 2x12 |
| Zdvih vidlice: | Pevná - 0 mm |
| Průměr kol: | 28 " |
| BARVA: | Šedá |








































