LAPIERRE Prorace CF 5.9 Black Glossy
Lapierre Prorace CF – ultralehký stroj pro cross-country dobrodružství. Unikátní tvar rámu se potkává se třemi úrovněmi osazení a precizním lakováním.
Lapierre Prorace CF je hardtail postavený pro čistou rychlost, přesnost a vytrvalost. Navržený pro dominanci v cross-country.. 3D Tubular konstrukce sedlové trubky, převzatá z nejvyšších silničních modelů Lapierre, odděluje sedlové vzpěry od sedlové trubky, čímž efektivně tlumí vibrace a zvyšuje pohodlí jezdce. Spolu s 100mm odpruženou vidlicí tento hardtail vyniká v technickém terénu a zároveň nabízí explozivní akceleraci na rychlých XC tratích. Lapierre vyladil geometrii pro moderní cross-country závody – delší reach, nižší stack a ostřejší úhel hlavové trubky (68°) poskytují lepší kontrolu při sjezdech, zatímco strmější úhel sedlové trubky (74°) optimalizuje efektivitu šlapání.
Ať už se honíte za pódiovými umístěními nebo prcháte do přírody, Prorace CF nabízí vzrušující jízdu, která kombinuje efektivitu hardtailu s nečekaným komfortem. Díky snížení hmotnosti, vylepšené absorpci nerovností a inovativnímu karbonovému zpracování vytvořil Lapierre závodní stroj, který exceluje na rychlých trailech, prudkých stoupáních i kamenitých sjezdech. Je to dokonalá kombinace závodní tuhosti a dobrodružné odolnosti, která zajistí, že každý výlet bude ryzí jízdní radostí.
Přehled modelů Lapierre Prorace CF 2026
- Prorace CF 5.9: Základní karbonový hardtail je vybaven vidlicí Rock Shox Silver TK 100 mm, pohonem Shimano Deore 12s a poskytuje solidní základ pro XC nadšence.
- Prorace CF 6.9: Tento model přináší vidlici Rockshox, Reba RL se zamykáním z řídítek, řazení Sram, Eagle 70 T-Type s 12 rychlostmi, což zajišťuje vyšší výkon pro náročnější trasy.
- Prorace CF 7.9: Vylepšený model s vidlicí Rockshox, SID SL Select RL 100 mm, a novou bezdrátovou sadou Shimano Di2 wireless. Kola DT Swiss X1900 Spline obuté do plášťů Continental zajišťují precizní ovladatelnost a efektivní přenos síly pro závodní XC jezdce.
Každý model řady Prorace je navržen tak, aby vyhovoval různým úrovním cross-country cyklistiky a zajistil ideální rovnováhu mezi výkonem a cenou.
| Název | ProRace CF 5.9 |
|---|---|
| Rám | carbon, Boost 110/148, disc brake Post Mount |
| Vidlice | RockShox Judy Silver TK, air, Travel: 100mm, 15 x 110mm thru-axle Boost |
| Přehazovačka | Shimano Deore 12s, 12-speed |
| Řazení | Shimano Deore SL-M6100, rapidfire |
| Brzdy | Tektro HD-M280, aluminium |
| Kliky | Shimano Deore FC-MT512, aluminium |
| Kazeta | Shimano Deore CS-M6100-12, 10-51 teeth |
| Řetěz | Shimano Deore CN-M6100 12s |
| Říditka | XLC HB-M30 760mm |
| Představec | XLC ST-M34, A-head |
| Zapletená kola | XLC M55 / XLC WR-M19 Disc 25/622 32H 6,5 mm Valve |
| Pláště | Schwalbe Racing Ralph, 57-622 / Schwalbe Racing Ray, 57-622 |
| Sedlo | XLC SA-S10 |
| Sedlovka | XLC SP-R30, straight, 27.2mm, aluminium |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Hmotnost |
Tabulka velikostí ProRace CF
| S | 150-170cm |
| M | 168-178cm |
| L | 176-186cm |
| XL | 184-196cm |
V případě zájmu Vám kolo individuálně upravíme, stačí zaslat požadované změny a obratem Vám zašleme kalkulaci.
| Modelový rok: | 2026 |
| Řazení: | 1x12 |
| Zdvih vidlice: | 100 mm |
| Průměr kol: | 29 " |
| BARVA: | Černá |








































