LAPIERRE Crosshill AL 4.0 Sage Leaf Green Satin
Univerzální gravel od francouzské značky LAPIERRE je kolo pro dobrodružství i každodenní jízdu, postavené na odolném hliníkovém rámu ze slitiny Supreme 5.0 s karbonovou vidlicí.
Crosshill na hliníkovém rámu představuje vyvážený základ pro gravel jezdce, kteří hledají kombinaci pohodlí, jistoty a univerzálnosti. Rám z hliníku Supreme 5.0 doplňuje karbonová vidlice a moderní geometrie, která přináší stabilní, a přitom svižný projev. Vnitřní vedení kabeláže zajišťuje čistý vzhled. Zpracování rámu i povrchová úprava patří mezi silné stránky modelu.
Rám je připraven pro bike-packing – nabízí množství montážních bodů na spodní i horní trubce, sedlové trubce i vidlici, takže lze snadno doplnit láhve, brašny či blatníky. Vyvážená geometrie s nižším středem a hlavovým úhlem 70,5° (velikost M) přináší klidnou a stabilní jízdu na dlouhých trasách a dopřává komfortní posed vhodný i pro začátečníky.
V nabídce pro rok 2026 jsou tyto tři úrovně osazení:
Crosshill AL 2.0 -
Zaručeně nejlepší poměr cena/výkon ve své kategorii. Completní sada Shimano Cues s 2x10 převody a hydraulickými brzdami je doplněna o komponenty XLC. Náboje s pevnými osami dodávají výpletům a celému kolu tužší a jistější projev.
Crosshill AL 3.0 -
Prostřední model je osazen kompletní sadou Shimano Cues s 2x11 převody a hydraulickými brzdami. Výbava disponuje teleskopickou sedlovkou, která usnadňuje průjezd technickými pasážemi a také výrazně zpříjemňuje nasedání a sesedaní z kola.
Crosshill AL 4.0 -
Disponuje kompletní sadou Shimano GRX s 2x12 převody, která je určená pro gravel využití. Dvou-pístkové hydraulické brzdy Shimano GRX zajistí maximální brzdný výkon a plaště Continetal Terra Trail se postarají o skvělou přilnavost na každém povrchu. Výbava také disponuje teleskopickou sedlovkou, která usnadňuje průjezd technickými pasážemi a výrazně zpříjemňuje nasedání a sesedaní z kola.
| Název | Crosshill AL 4.0 |
|---|---|
| Rám | aluminium, Non Boost 100/142, disc brake Flat Mount |
| Vidlice | Lapierre CrossHill Alloy/Carbon, aluminum shaft 1 1/8" - 1 1/2" tapered, 12 x 100mm thru-axle |
| Přehazovačka | Shimano GRX 820 12s |
| Přesmykač | Shimano GRX 820 Brazed-on |
| Řazení | Shimano GRX ST-RX610, shift / brake lever combination |
| Brzdy | Shimano GRX BR-RX410, 2 pistons, resin pad, 160 mm |
| Kliky | Shimano GRX FC-RX610-2 170 |
| Kazeta | Shimano CS-HG710 12s, 11-36 teeth |
| Říditka | Lapierre Drop bar JD-RA120A Gravel Bar, Dia. 31.8 mm, 16° flare |
| Představec | Alu, A-head, Bar bore: 31.8mm |
| Zapletená kola | Lapierre Gravel 25mm Alloy 700C Shimano driver, Centerlock |
| Pláště | Continental Terra Trail, Wire 40-622 |
| Sedlo | XLC SA-S10 |
| Sedlovka | JD Dropperpost YSP38J, Dia. 27.2 mm, Travel: 70 mm |
| Počet rychlostí | 2x12 |
| Velikost kol | 28 |
| Hmotnost |
Tabulka velikostí Crosshill AL
| XS | 155-162cm |
| S | 160-172cm |
| M | 170-182cm |
| L | 180-190cm |
| XL | 188-196cm |
V případě zájmu Vám kolo individuálně upravíme, stačí zaslat požadované změny a obratem Vám zašleme kalkulaci.
| Modelový rok: | 2026 |
| Řazení: | 2x12 |
| Zdvih vidlice: | Pevná - 0 mm |
| Průměr kol: | 28 " |
| BARVA: | Zelená |








































